Hranice žárlivosti

1. února 2018 v 17:21 | Michaela |  K zamyšlení
Dva naprosto opačné pohledy žen a můžů na žárlivost - zn. vlastní zkušenost
Jáká je ta správná hranice, mezi takovou tou zdravou žárlivostí a tím zlem, co nejde vydržet? Mám pocit, že mezi těma dvěma póly je led velmi tenký.
Naše milované prostějšky samozřejmě NIKDY nežárlí. Nemají přece na co. Ale zároveň se jim tenhle kluk teda rozhodně nelíbí, tohle tričko už si do školy taky nevezmeme a že bychom jako měly mít nějaký kontakt se svými spolužáky? Ehm, to jako fakt ne! Maj milionkrát sjetý náš profil, profil těch hrozně ošklivých spolužáků a tak, hlavně když nám chtějí něco strašně super ukázat na instagramu, vidíte zástupy vašich kamarádů v posledním vyhledávání, což se hrozně nenápadně snaží skrýt, protože sakra přece vůbec nejsou žárliví.
My, jakožto ženy, aspoň teda ženy jako jsme já a moje nejlepší kamarádka, to vnímáme trochu jinak. Neříkáme tomu žárlení, a když na to teda dojde, rozhodne to neskrýváme, říkáme tomu podrobné zajištění oblasti. Je to prostě takový proces, kdy máme zmapované profily děv všeho druhu v okruhu 30 kilometrů našich mužů. Není na škodu vědět, kdo se pohybuje kolem cílového objektu. No a protože naši muži schopnosti agentů FBI nebo CIA prostě nemaj, jednoduše se jim nelíbí, že máme takový nevinný rozhled, narozdíl od nich, a tak mnohdy neúměrně útočí, aniž by měli racionální důvod, protože se prostě asi cítí v ohrožení.
Mít přehled je jedna věc, zakazovat jim přátele, vycházky a seřvávat je za konverzace s jinými je věc druhá. My máme pouze přehled a pokud nedostaneme impulz k tomu, aby se z nás staly naštvané nemilosrdné děvy, jsme vlastně úplně neškodné, pečeme koláčky, a tak.

Lovu zdar.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 1. února 2018 v 17:38 | Reagovat

Nějak se v tom moc nepoznávám :-D

2 Michaela Michaela | Web | 1. února 2018 v 17:57 | Reagovat

[1]: Článek je samozřejmě třeba brát s lehkou nadsázkou. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama