Těžko se získává, lehko se ztrácí

18. ledna 2018 v 22:27 | Michaela |  K zamyšlení
Nikdy dřív by mě nenapadlo, že důvěra může být tím nejkřehčím a nejdražším doplňkem v životě. Nikdy, dokud jsem to sama nepoznala a nezačala si to naplno uvědomovat. Vždycky jsem bývala hroznou důveřivkou, v podstatě jsem každému skočila na špek a zase se spálila, ale nikdy jsem nedospěla k tomu zlomovému bodu, kdy by se to, zdánlivě všemu odolné vlákno přetrhlo. Přetrhlo se a nechalo za sebou spoustu malých nitek. A že ten moment přišel, jsem zjistila až v době, kdy se ty nitky snažil, ten co je rozdělil, posbírat.
Vzala jsem do svého života zpátky toho, kterému místo u mě v srdci patřilo a patřit bude, i přes všechny věci, co se staly. Když za mnou přišel s tím smutným pohledem a upřímnými slovy, která mi zase vrátila po dlouhé době pocit štěstí a naprosto nefalšovaný úsměv na tváři, nepomyslela jsem na to, váhat. Jedno předsevzetí jsem teda trochu porušila, protože řeka, která mi už jednou podemlela nohy, mě získala zpátky do svého nitra a tentokrát doufám, že si spolu vyjdeme vstříc a budeme schopni vždycky najít kompromis a zvednout se navzájem zpátky ze země, když jeden upadne.
Říká se také, že stará láska nerezaví, další přísloví, které mi píše dějovou linku života.
Když někoho znáte natolik dobře, i přes dlouhé odloučení poznáte, co mu jde opravdu ze srdce, jeho slova taková byla, proto ty dvě rozpůlená vlákna začala pomalu zase nacházet cestu k sobě a spojovat jednotlivé nitky. Ale pocítila jsem, jaké to stojí úsilí. Není to tak, že bych nechtěla, jenom se každý z těch dvou konců začal přizpůsobovat existenci bez toho druhého, a proto se musí velmi opatrně manipulovat s oběma srůstajícími kousky, které si získavají jeden druhého zpátky. Nejde je prostě slepit, chce to čas.


Proto mi věř, že moji důvěrů máš, protože se ti povedlo dát ty dva kusy zase k sobě, ale srůstání trvá, tak mě pochop a slibuji ti, že se ti ten čas vynaložený čekáním vrátí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baryn Baryn | Web | 18. ledna 2018 v 22:46 | Reagovat

To je krásné. :) Podle mě by člověk měl být neustále opatrný, ale být opatrný neznamená nikoho si k sobě nepřipustit a nedat mu druhou šanci. Snad vám to vydrží, když tě dává postupně dohromady. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama