Krůček po krůčku

11. listopadu 2017 v 14:17 | Michaela |  Ze života
Od 5ti let je tanec pro mě tou nejlepší antistresovou formou relaxace. Sporty mi nikdy úplně nešly a raději jsem se pohybovala v rytmu chytlavé hudby. Neskutečnou motivací pro mě vždycky je, když vidím, že mou snahu a dřinu někdo ocení, ale hlavně, když vidím pokroky sama na sobě.


Tanečních stylů mě baví více a také jsem jich dost vyzkoušela. Mezi moje nejoblíbenější patří standartní a klasické tance, které mi učarovaly kde jinde, než při sledování StarDance a nejvíce jsem si toho užila v tanečních, po kterých se mi mnohdy dosti stýská. Když jsem tancovala hip hop, nejvíc blízkym stylem mi byl asi dancehall, kde se to hemžilo takovými těmi "dívčími" pohyby a kroucením. Nejblíž jsem ale měla vždycky ke klasickému tanci a contemporary. Dokážu se tam nejvíce uvolnit, pustit svoje pocity ven a vložit je do pohybů, které vyjadřují více než slova.
Před třemi lety jsem přestoupila do nové a prestižnější umělecké školy, kde to těmto stylům věnují zkušené učitelky. Přechod byl těžký, protože jsem zdaleka neměla takové zkušenosti z techniky a to je celkem podstatné, ale čím déle tam jsem a snažím se na sobě pracovat i doma, tím lépe se cítím, když vidím, že už mezi mnou a ostatními tanečnicemi nejsou mezery a naopak se dostávám výš a výš, ačkoliv mám před sebou ještě hodně práce a vždycky mít budu, jenže to je na tom asi to nejdůležitější ne? Mít pořád za čím jít a pořád se kde zlepšovat, pak by to byla nuda, že?
Profesionálně bych se tanci asi věnovat nemohla, vzhledem k tomu, že uplatnění je dosti nejisté, konkurentní a na konci kariéry (podotýkám ve 30ti) máte klouby na odpis. Už takhle občas cítím ty nelibé odpovědi mého těla, ale věnovat se tomu způsobem jaký sama dělám, mi přijde ideálním pro to, abych se věnovala tomu, co mě baví, měla se kde odreagovat, dala sbohem nudě a byla prostě spokojená. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama