Umění být v klidu?

1. září 2017 v 15:04 | Michaela |  Ze života
Bože proč?
Proč to děláš?
Teď bych fakt potřebovala zpátky téma týdne s názvem "Sakra, kde je spravedlnost?", protože momentálně mě chytají záchvaty hněvu. Hodně velký!
>>>>>

Tak, teď asi přichází vhodná chvíle na to, abych vysvětlila, co mě tak pobuřuje.
Mám jednu takovou spolužačku. No, mám já ji vůbec? Nevím.
Je to holka, která jediným ročníkem neprošla bez doklasifikace. Nejen, že jako osobnost je trošku jiná, k nepochopení člověk, s náladami jako na houpačce, sebelitující, závistivá, přeceňující sama sebe, agresivní a nevyzpytatelná. Jednoduše, zakomplexovaná holka, neochotná podřídit se jakémukoliv systému, například, škola. Když je k někomu, aspoň ve škole, milá, většinou je to z důvodu takového, že se jí ten dotyčný hodí a něco od něj chce. Například ke mně byla ošklivá, z neznámého důvodu, aspoň mně, od prváku. Proto považuji za hodně abnormální a velmi dočasné, když z čista jasna přijde do školy a zdraví mě, usmívá se a tak. To je něco špatně. Díky svému chování ve třídě moc přátel nemá, mezi učiteli oblíbenkyní také není. Proč?
Není to jen její chování v tomto směru. Často nemá v pořádku docházku, k těm největším mezerám v ní se dostanu později, neplní povinnosti do školy, od čehož je odvíjí její prospěch. Jak už jsem zmínila, každý rok o prázdninách dělala doklasifikaci, ani jeden ročník nezvládla bez ní.
Letos její opovážlivost nabyla takových obrátek, že musela v minulém týdnu plnit doklasifikací rovnou devět a ještě se jimi na konci roku chlubila, teda..když přišla do školy. V několika posledních asi dvou měsících školy před prázdninami byla její návštěva velmi zřídka. Byly předměty, které úplně vypouštěla, na ty prostě nechodila, proč, že jo, a pak byly také dny, které vypoustěla. V červnu pokud vím, tak se dostavila pouze na celý jeden týden, kdy jsme ani ve škole nebyli, protože jsme měli zážitkový kurz, na ten jako teda dorazila. pak zas nic. I v den vysvědčení přišla asi o půl hodiny, nejméně, dýl. Jako holka, na to, že chceš studovat 3 nejtěžší vysoký školy v republice dohromady, celkem to máš na háku.
Dostalo se mi info, že doklasifikací letos neprošla. aspoň teda v matice. Měla 2 měsíce na to, aby se připravovala a všechno napravila, když teda její přítel byl důležitější, než chodit do školy. Přitom, kdyby měla někoho normálního, což asi při její osobě moc asi nejde, myslím, že její budoucnost by pro něj byla důležitá a nenechal by to takhle zajít daleko.
Dneska ji měl čekat z tý matiky reparát, aspoň teda podle nějakých pravidel. A čekal? Ne!
Prý si to dodělá v průběhu září, tudíž s námi může zatím volně pokračovat dál. To je jako jak možný? Jaktože může využít toho, že se bude hromadně opakovat učivo, jakto, že jí učitelé, i přes to, že pokud vím, tak ji rádi zrovna nemají, jakto, že jí celé 3 roky dělají ústupky a vycházejí jí za to, jaký má přístup, vstříc? Mohl by mi to někdo vysvětlit?
Člověk jako ona, by měl pořádně narazit, aby si umědomila, že takhle teda ne. No i když, nevím, jestli by to pomohlo, snad.

Nechápu, že má pořád takovou imunitu, za co jako? Ona by potřebovala přesně to, aby se s ní jednalo podle toho, jak si zaslouží.

Asi to musí vypadat, že jsem podle tohodle článku nějaký hrozně zlý a nepřející člověk. Ale ne, jen mám ráda, když je pořádek a tohle je teda pěknej bordel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama