Když počasí nepřeje

20. srpna 2017 v 14:57 | Michaela |  K zamyšlení
Jestli miluji nějaké roční období, je to pro mě léto. Vím, že na blogu je určitě nespočet odpůrců, ale já ho prostě miluju, kvůli prázdninám, dovoleným, dlouhým dnům a krátkým teplým nocím, zapadům slunce, procházkám a spoustě dalších..Je to pro mě období toho největšího odpočinku, když nepočítám brigádu, která je prostě nezbytná pro život studenta..:D (jako práce pro život normálního člověka, který nedisponuje 9ti ciferným číslem na bankovním účtu). Naopak nemám ráda podzim, ten vlastně úplně nenávidím. Je to pro mě hrozně depresivní období. Po tom krásném létě najednou přichází sychravé dny plné vody, mlhy, spadaného listí a tak..Já vím, každé období má v přírodě své kouzlo, to nemohu popřít, navíc také můžou vznikat krásně fotky ..typická věta holky :D, ale podzim prostě a jednoduše nepatří k mým oblíbencům a asi nikdy nebude. Proto tolik nemám ráda deštivé dny v létě, protože mi to připomíná, kolik takových dnů mě ještě čeká o pár týdnů později.. :/

Neříkám, že procházky za deště nemůžou být romantické, jako když si pustíte film Rebelové a zpíváte si se Zuzkou Norisovou Ššš, ale když má v dnešní době většina lidí prostě klasicky mobil v kapse, ať už z jakéhokoliv důvodu, jste asi tak 3 kilometry od nějaké civilizace a Vašeho domu, je Vám zima a spustí se liják jako v tropech při období dešťů (zeměpis docela flákám, takže mě opravte, jestli se mýlím :D ), tak prostě asi nebudete vysmátí a plní elánu na to, abyste si to poskakovali s úsměvem na tvářičce, když si hrajete o to, abyste neměli zánět močáku a léto na antibiotikách. A doma taky radostí neskáčou, když přijdu a ze mě tečou litry vody, které jsem stihla posbírat při té cestě za sluncem.
Pak už Vám tedy jen zbývá sedět doma a koukat z okna na to, jak Vám pan Bůh kropí zahradu a poslouchat, jak svatý Petr hraje kuželky. To je sice super, ale bouřka je mým dalším velkým bubákem, takže ne e.
Vetšinou sedím schoulená na posteli a všech říkám, že se bojím. Mému strachu napomáhá také to, že u nás ve vesnici s oblibou vypínají proud při sebemenším závanu větru, takže jsme věčně bez proudu, no co, ušetřímě za elektriku. Ale kdo to má stejně, chápe, že prostě takové dny jsou poměrně na pikaču a jestli někdo ví, co teda dělat, sem s tím. Jo, filmy mám taky ráda, ale pan elektrikář si to nemyslí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama