Hrdinové..

11. srpna 2017 v 10:00 | Michaela |  K zamyšlení
Ve škole se nás jednou ptali, koho si představíme pod slovem "hrdina" a nebo jestli hrdinové vůbec existují. Já jsem měla okamžitě jasno, kdo je/jsou těmi mými vyvolenými.
Nejdřív ale k hrdinům. Existují? Podle mě ano. Je jich mezi námi spousta, možná jsme to i my sami. Hrdinové jsou obyčejní lidé, kteří jsou ochotni nesobecky nasadit svůj život pro druhého, chránit ho vlastním tělem, riskovat, že ztratí všechno, jen aby jiný byl šťastný, nebo zdravý. Jednoduše obětavý člověk. Hrdinové jsou vlastně i zamilovaní lidé, protože člověk, který miluje, je ochoten nabídnout vše tomu druhému a udělat pro něj cokoliv. To si myslím já. Koho za hrdinu považujete vy?

Kdybych měla být konkrétní, mými hrdiny jsou dva známí vojáci, kteří čestně sloužili naší vlasti, významně nám dopomohli v boji při 2. světové válce a nasadili pro lepší časy české vlasti život. Jedná se o Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka. Jestli je něco, o co se hluboce zajímám, je to období Heydrichiády v roce 1942 a celkově operace Anthropoid, do které byli Gabčík s Kubišem nasazeni. Věděli, co je jejich úkolem a věděli, že možnost, že se vrátí živí je prakticky nulová. I přes to hrdě hájili svůj čin do posledních chvil svého života. Když byli obklíčeni Němci, kteří se za nimi dobývali do kostela a vyzývali je k tomu, aby se vzdali, do Resslovy ulice se ozývaly výkřiky "My jsme Češi, my se nevzdáme". Padli v boji nebo vlastní rukou, aby se nedostali do rukou Němčů. Oni jsou mými hrdiny, kteří si zaslouží, aby se o nich vědělo více, než do teď.

A jestli je mezi Vámi někdo, kdo se o tuto problematiku zajímá stejně jako já, ráda bych Vám doporučila bezvadnou knihu, ve které se dozvíte všechny informace, které nenajdete nikde jinde a ještě napsané poutavou formou a hlavně z obsahu knihy cítíte, že se nejedná o žádné smyšlené a přibarvené události, jako to v jiných knihách o Anthropoidu bývá. Kniha se jmenuje "HHhH" a napsal ji Laurent Binet. Jakmile jsem ji začala číst, okamžitě jsem hltala každé slovo až do poslední stránky. Opravdu stojí za přečtení a se vší vřelostí ji doporučuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama