Eysenck by se divil

13. srpna 2017 v 16:37 | Michaela |  K zamyšlení
Každý jsme někdy dělali, ať už doma z vlastní iniciativy, nebo ve škole, Eysenckův test temperamentu/osobnosti. Nevím, jak u Vás, ale kdyby mě znal, myslím, že by si nebyl jistý, kam mě zařadit, popravdě, nejsem si tím jistá ani já.
Vždycky jsem se považovala za poměrně dost extrovertního člověka, který mele jako rádio. Když se jednou rozjedu, není možné mě zastavit, ostatní mě prostě musí nechat dohovořit a když ne, řekněme, že má problém a servítky si neberu, protože kromě toho, jsem také docela drzá, nebo spíš..upřímná, když na to přijde - ve vší slušnosti, teda většinou. :D Jak říkám, okolí mých přátel a rodiny by mohlo x-krát potvrdit, že to tak je. Ale to už se dostávám k tomu, kde je háček.


Když zrovna nejsem se svými blízkými, všichni ostatní by zase určitě řekli, jaký jsem stydlín, jak jsem tichá a pořád si nějak mnu nebo zamotávám ruce kolem těla, asi jak se to snažím "schovat". Pravdou je, že se absolutně vůbec necítím dobře ve velké skupině lidí, spíš přicházím o nervy. Nerada před cizími lidmi, nebo před lidmi, kterým nedůvěřuji, pochopitelně, mluvím nebo se jakkoliv projevuji. Nerada někomu volám a nemám ani dobrý pocit z nějakých schůzek, například na brigádu, mám z těchto věcí strach. Kdekoliv, kde se necítím, řekněme bezpečně, nejsem ve své kůži a tudíž jsem stoprocentní introvert. Rozpovídám se až v té chvíli, kdy jsem si jistá, že opravdu můžu a jsem..no v bezpečí. Také vím, že bych se měla snažit něco s tímhle strachem dělat, protože například s hledáním budoucího povolání bych později mohla mít v tomto směru problém, ale je pravda, že když chci, umím působit sebevědomě. Já vlastně jsem sebevědomá, ale záleží na tom, kde. Přiznávám, že v tomhle směru mám v tom svém já opravdu trošku guláš.. :D Hlavní je, že s tím chci ssama něco dělat a snažím se. Za úspěch považuju i to, když jednou někam dokážu zavolat, abych něco zařídila, nebo vyzvěděla.
V Eysenckových testech mi totiž vždycky vycházel extrovert, který je ale skoro ve středu osy, takže..vlastně se ani nedivím, proč mám v tom takový, promiňte mi, bordel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama